NyhetNyhet

BRIS-kollektion hos Guldfynd

2010-12-06

Nyligen kom specialdesignade BRIS-smycken till Guldfynds butiker. Smyckena är med BRIS slogan Barn är oslagbara och för varje sålt smycke går en slant till BRIS.

Tidigare i år startade BRIS ett samarbete med Guldfynd. Guldfynd är en stor aktör och har en stor marknadsandel inom sin nisch med 120 butiker över hela landet. I höstas arrangerade samtliga butiker en BRIS-dag, då 10 procent av dagens försäljning gick till BRIS.

I årets julkatalog presenterades specialdesignade smycken. Kollektionen består av halsband, hängsmycke och broscher i 18K guld, silver och bijouterier, med BRIS slogan Barn är oslagbara. För varje sålt silver- och bijouterismycke går 10 kronor till BRIS och för varje guldhänge 100 kronor.

På sikt kommer andra produkter att finnas, exempelvis dopgåvor och fotoramar.

Hela Guldfynds julkatalog kan du bläddra i här.



Alla nyheter


» BRIS-akademin
BRIS arrangerar utbildningar över hela landet, utbildningar baserade på den samtalsteknik vi utvecklat genom vår stödverksamhet.

Året som gick – BRIS kontakter under 2012


» Ladda ner och läs
BRIS-rapporten 2013

BRIS är förmånstagare i PostkodLotteriet. » Läs mer här

Uppmärksammad rapport


» Ladda ner och läs
Barnen, BRIS och IT

Nytt nummer – Om Peer support
» Läs mer och teckna prenumeration här