Kontakt

Bris, Barnens rätt i samhället

Adress: Postadress:
Arenavägen 61 Box 10147
121 77 Johanneshov 121 28 Stockholm-Globen
   
Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-39 00 45

E-post: info@bris.se
Leverantörsfakturor:
faktura@bris.se


Bris plusgiro: 90 15 04-1
Bris organisationsnummer: 802013-3420

Presskontakt
För pressärenden ring 070-101 61 00

Stöd för barn & unga
bris.se/för barn och unga

Givarservice
08-598 888 00, vardagar 9-15. Lunchstängt 12-13. Mejl: givarservice@bris.se

Övriga ärenden
Bris vxl: 08-598 888 00. Må-To 9-16, fre 9-15. Lunchstängt 12-13.

Broschyrer och material om Bris
Mejla din fråga till info@bris.se

Frågor om Bris i samband med skolarbete/uppsats
Vi hinner dessvärre inte svara på alla förfrågningar utan kan endast hjälpa till då det gäller magisteruppsatser. Om du vill leta själv här på vår webb har vi samlat information och länktips under Uppsatser och skolarbeten.

Kansli

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Stab

Kristin Frilund

Ansvarig institutionella partners

08-128 686 14
kristin.frilund@bris.se

 

David Sandberg Hjelm

Utvecklingsstrateg

08-598 888 47
david.sandberghjelm@bris.se

Hanna Gröndahl

Utvecklingsstrateg

08-588 938 43
hanna.grondahl@bris.se

Anneli Larsson

Ekonomichef

08-598 888 13
anneli.larsson@bris.se

 

Ledningsgrupp

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Anna Holmqvist

Enhetschef Kommunikation och påverkan

070- 779 95 06
08-598 888 46
anna.holmqvist@bris.se

Gunilla Bergsten

Enhetschef Stöd online

08-598 888 08
gunilla.bergsten@bris.se

Heléne Tibblin

Enhetschef Insamling och sponsring

070-160 88 33
08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Elisabeth Valinder

Enhetschef Region

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Anneli Larsson

Ekonomichef

070-1608822
anneli.larsson@bris.se

Matilda Sigfridsson

Enhetschef HR och Administration

08-598 888 16
matilda.sigfridsson@bris.se

Sofia Grönkvist

Enhetschef Stöd och utbildning

08-598 888 04
sofia.gronkvist@bris.se

Kommunikation och påverkan

Anna Holmqvist

Enhetschef

070- 779 95 06
08-598 888 46
anna.holmqvist@bris.se

Maria-Pia Cabero

Ansvarig opinion och media

08-587 866 07
maria.pia.cabero@bris.se

Anna Vorne

Kommunikatör/redaktör

08-598 888 37
anna.vorne@bris.se

Marie Angsell

Sakkunnig socionom

08-598 888 42
marie.angsell@bris.se

Anna Barbier

Kampanjprojektledare

072-854 16 10
anna.barbier@bris.se

Nisse Hvidfeldt

Innehållsproducent 

08-598 888 15
nisse.hvidfeldt@bris.se

Astrid Holm

Copywriter 

08-128 686 04
astrid.holm@bris.se

Louisa Thorselius

Digital strateg

08-588 938 42
louisa.thorselius@bris.se

Anna Dorrian Werner

Påverkansansvarig och barnrättsjurist

08-588 938 41
anna.werner@bris.se

Maria Rådlund

Webbredaktör & samordnare för utvecklingsprojekt

08-598 888 12
maria.radlund@bris.se

Insamling och sponsring

Heléne Tibblin

Enhetschef

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Thomas Örnebjär

Sponsringsansvarig

08-598 888 14
thomas.ornebjar@bris.se

Göran Bergquist

Sponsringansvarig

08-598 888 29
goran.bergquist@bris.se

Sofia Gezelius

Strategisk Foundraiser

08-598 888 22
sofia.gezelius@bris.se

Lena Myrberg

Säljare

08-588 938 58
lena.myrberg@bris.se

Henrik Gustafsson

Säljare

08-588 938 57
henrik.gustafsson@bris.se

Emma Lindberg

Administratör Givarservice

08-578 446 13
emma.lindberg@bris.se

Fatou Bittaye

Administratör Givarservice

08-578 446 12
fatou.bittaye@bris.se

Evelina Lindhagen

Strategisk Fundraiser

08-598 888 05
evelina.lindhagen@bris.se

Stöd online

Gunilla Bergsten

Enhetschef

08-598 888 08
gunilla.bergsten@bris.se

Stöd och utbildning

Sofia Grönkvist

Enhetschef

08-598 888 04
sofia.gronkvist@bris.se

Somaya Ghanem

Socionom region Mitt

08-578 446 11
somaya.ghanem@bris.se

Catarina Nylund

Socionom region Mitt

08-598 888 30
catarina.nylund@bris.se

Anneli Öhrling

Socionom region Mitt

08-578 446 16
anneli.ohrling@bris.se

Malin Rekke

Leg. psykolog, region Öst

013-473 47 03
malin.rekke@bris.se

Terese Ahlstedt

Socionom, region öst

013-4734702
terese.ahlstedt@bris.se

Seiran Alipour

Socionom, region Väst

031-750 11 45
seiran.alipour@bris.se

Marta Livendahl

Socionom, region syd

040-690 52 51
marta.livendahl@bris.se

Region

Elisabeth Valinder

Enhetschef

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Cecilia Willman Esteén

Projektledare, medlemsfrågor

031-750 11 31
cecilia.esteen@bris.se

Alka Khanna

Regionombud Syd

040-690 52 50
alka.khanna@bris.se

Olle Pallin-Cox

Regionombud Mitt

08-578 446 14
olle.cox@bris.se

Fanny Skåreby

Projektkoordinator Väst

031-750 11 33
fanny.skareby@bris.se

Anneli Grip

Regionombud Väst

031-750 11 32
anneli.grip@bris.se

Lisa Bragée

Projektledare

031-750 11 44
lisa.bragee@bris.se

Erik Nilsson

Regionombud Nord

090-203 65 12
erik.nilsson@bris.se

HR och Administration

Matilda Sigfridsson

Enhetschef

08-598 888 16
matilda.sigfridsson@bris.se

Therese Öberg

Receptionist

08-598 888 00
therese.oberg@bris.se

Johnny Nordström

Ansvarig för internkommunikation, IT-support och intern digital utveckling

08-598 888 31
johnny.nordstrom@bris.se

Maria Gottberg

Organisatiossekreterare & assistent till generalssekreteraren

08-598 888 28
maria.gottberg@bris.se

Anki Karlsson

Administratör

08-598 888 41
anki.karlsson@bris.se

Bris regionkontor

Bris region Mitt

Arenavägen 61
121 77 Johanneshov

Postadress:
Box 10147
121 28 Stockholm-globen

Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-598 888 01
bris.mitt@bris.se

Bris region Nord

Storgatan 43 (Leiahuset)
903 26 Umeå

090-203 65 24
bris.nord@bris.se

Bris region Väst

Södra Hamngatan 25
411 14 Göteborg

Tel: 031-750 11 30
bris.vast@bris.se

Bris region Syd

Stortorget 29,
211 34 Malmö

Tel: 040-690 80 70
Fax: 040-690 80 71
bris.syd@bris.se

Bris region Öst

Repslagaregatan 23b, 4 trp
582 22 Linköping
Postadress:
Storgatan 24, 582 23 Linköping

Tel: 013-560 38 00
bris.ost@bris.se

 

×

Lämna chatt

/link/64e1750404d243ee821cac0b5363e3e5.aspx

Våra rapporter

Bris kontakter med barn, forskning och omvärldsanalys

Se alla rapporter
/link/4a899cc89de74cb3889d8c5f5992bdab.aspx

#ärdumed

Diskutera kring våra rapporter

Material
/link/ff85f76fb3034088b452354e6a4d2925.aspx

Bris Nätverk

Mötesplatsen för barnets rättigheter

Läs mer

Bris nätverk är för dig som aktivt arbetar för och med barn. Gå med i nätverket och låt dig inspireras och få möjlighet till erfarenhetsutbyte.

Läs mer