Kontakt

Bris, Barnens rätt i samhället

Adress: Postadress:
Arenavägen 61 Box 10147
121 77 Johanneshov 112 28 Stockholm-Globen
   
Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-39 00 45

E-post: info@bris.se
Leverantörsfakturor:
faktura@bris.se


Bris plusgiro: 90 15 04-1
Bris organisationsnummer: 802013-3420

Presskontakt
För pressärenden ring Anna Holmqvist, pressekreterare: 070-779 95 06

Givarservice
08-598 888 00, vardagar 9-15. Lunchstängt 12-13. Mejl: givarservice@bris.se

Övriga ärenden
Bris vxl: 08-598 888 00. Må-To 9-16, fre 9-15. Lunchstängt 12-13.

Broschyrer och material om Bris
Mejla din fråga till info@bris.se

Frågor om Bris i samband med skolarbete/uppsats
Vi hinner dessvärre inte svara på alla förfrågningar utan kan endast hjälpa till då det gäller magisteruppsatser. Om du vill leta själv här på vår webb har vi samlat information och länktips under Uppsatser och skolarbeten.

Kansli

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Stab

David Sandberg Hjelm

Verksamhetsutvecklare

08-598 888 47
david.sandberghjelm@bris.se

Katariina Groth

Ekonomichef

08-59888813
katariina.groth@bris.se

Mikael Drackner

Projektledare

08-598 888 45
mikael.drackner@bris.se

Ledningsgrupp

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Anna Fairbrass

Enhetschef, kommunikation och påverkan

08-598 888 08
anna.fairbrass@bris.se

Ulrika Eriksson

Enhetschef, enheten för stöd online

070-160 88 19
ulrika.eriksson@bris.se

Heléne Tibblin

Enhetschef, insamling och sponsring

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Sofia Grönkvist

Enhetschef, enheten för gruppstöd

08-598 888 04
sofia.gronkvist@bris.se

Elisabeth Valinder

Enhetschef, regionenheten

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Katariina Groth

Ekonomichef

08-59888813
katariina.groth@bris.se

Matilda Sigfridsson

Enhetschef, HR och Administration

08-598 888 07
matilda.sigfridsson@bris.se

Enheten för kommunikation och påverkan

Anna Fairbrass

Enhetschef

08-598 888 08
anna.fairbrass@bris.se

Anna Holmqvist

Pressekreterare

Tel: 070- 779 95 06
anna.holmqvist@bris.se

Anna Vorne

Kommunikatör/redaktör

08-598 888 37
anna.vorne@bris.se

Maria Rådlund

Kommunikatör med ansvar för webb

08-598 888 12
maria.radlund@bris.se

Marie Angsell

Sakkunnig

08-598 888 42
marie.angsell@bris.se

Jeanette Ramnitz

Projektledare kommunikation

070-793 66 10
jeanette.ramnitz@bris.se

Camilla Orefjärd

Barnrättsjurist

079-068 38 41
camilla.orefjard@bris.se

Nisse Hvidfeldt

Innehållsproducent

070-160 88 10
nisse.hvidfeldt@bris.se

Enheten för insamling och sponsring

Heléne Tibblin

Enhetschef

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Thomas Örnebjär

Sponsringsansvarig

070-160 88 28
thomas.ornebjar@bris.se

Göran Bergquist

Sponsringansvarig

070-160 88 25
goran.bergquist@bris.se




Sara Andersson

Fundraiser

08-59 88 88 05
sara.andersson@bris.se

Sofia Gezelius

Ansvarig Privat insamling

08-598 888 22
sofia.gezelius@bris.se

Lena Myrberg

Säljare

08-588 938 58
lena.myrberg@bris.se

Henrik Gustafsson

Säljare

08-588 938 57
henrik.gustafsson@bris.se

Hanna Ekman

Insamlingsadministratör

08-58 89 38 51
hanna.ekman@bris.se

Emma Lindberg

Administratör Givarservice

08-59 88 88 00 (givarservice)
givarservice@bris.se

Fatou Bittaye

Administratör Givarservice

070-160 88 14
fatou.bittaye@bris.se

Enheten för stöd online

Ulrika Eriksson

Enhetschef

070-160 88 19
ulrika.eriksson@bris.se

Anki Karlsson

Administratör

08-598 888 41
anki.karlsson@bris.se

Enheten för gruppstöd

Sofia Grönkvist

Enhetschef, enheten för gruppstöd

08-598 888 04
sofia.gronkvist@bris.se

Somaya Ghanem

Socionom region Mitt

070-160 88 03
somaya.ghanem@bris.se

Charlotta Öhlund

Socionom region Syd

08-58893842
charlotta.ohlund@bris.se

Ida Jacksson

Socionom, region Syd

040-690 5252
ida.jacksson@bris.se

Jenny Gustafsson

Socionom region Väst

076-946 11 34
jenny.gustafsson@bris.se

Anna Tapper

Socionom, region Öst

070- 437 83 36 
anna.tapper@bris.se

Karin Cederqvist

Socionom, region Öst

070-6299435
karin.cederqvist@bris.se

Catarina Nylund

Socionom region Mitt

070-160 88 30
catarina.nylund@bris.se

Malin Rekke

Leg. psykolog, region Öst

0790-26 91 68
malin.rekke@bris.se

Regionenheten

Elisabeth Valinder

Enhetschef

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Cecilia Willman Esteén

Projektledare, medlemsfrågor

031-750 11 31
cecilia.esteen@bris.se






Lena Gunnarsson

Regionombud Öst

013-473 47 02
lena.gunnarsson@bris.se

Maria Pedersen

Regionombud Nord

076 - 05 09 860
maria.pedersen@bris.se

Alka Khanna

Regionombud Syd

040-690 052 50
alka.khanna@bris.se

Olle Pallin-Cox

Regionombud Mitt

072-250 16 07
olle.cox@bris.se

Fanny Skåreby

Regionombud Väst

0790-27 36 63
fanny.skareby@bris.se

Anneli Grip

Regionombud Väst

031-750 11 32
anneli.grip@bris.se

Lisa Bragée

Projektledare, Bris Innovationslabb Tynnered

0736-50 72 44
lisa.bragee@bris.se

HR och Administration

Matilda Sigfridsson

Enhetschef, HR och Administration

08-598 888 07
matilda.sigfridsson@bris.se

Therese Öberg

Receptionist

08-598 888 00
therese.oberg@bris.se

Johnny Nordström

Bidragskoordinator

08-598 888 31
johnny.nordstrom@bris.se

Ellen Pettersson

Redovisningsekonom

08-598 888 18
ellen.pettersson@bris.se

Hanna Gröndahl

Projektkoordinator

070-160 88 35
hanna.grondahl@bris.se

Maria Gottberg

Organisatiossekreterare & assistent till generalssekreteraren

070-778 88 28
maria.gottberg@bris.se

Bris regionkontor

Bris region Mitt

Arenavägen 61
121 77 Johanneshov

Postadress:
Box 10147
121 28 Stockholm-globen

Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-598 888 01
bris.mitt@bris.se

Bris region Nord

Storgatan 43 (Leiahuset)
903 26 Umeå

090-203 65 24
bris.nord@bris.se

Bris region Väst

Södra Hamngatan 25
411 14 Göteborg

Tel: 031-750 11 30
bris.vast@bris.se

Bris region Syd

Stortorget 29,
211 34 Malmö

Tel: 040-690 80 70
Fax: 040-690 80 71
bris.syd@bris.se

Bris region Öst

Repslagaregatan 23b, 4 trp
582 22 Linköping
Postadress:
Storgatan 24, 582 23 Linköping

Tel: 013-560 38 00
bris.ost@bris.se

×

Lämna chatt

Våra rapporter

Bris kontakter med barn, forskning och omvärldsanalys

Se alla rapporter

#ärdumed

Diskutera kring våra rapporter

Material

Bris Nätverk

Mötesplatsen för barnets rättigheter

Läs mer

Bris nätverk är för dig som aktivt arbetar för och med barn. Gå med i nätverket och låt dig inspireras och få möjlighet till erfarenhetsutbyte.

Läs mer