Kontakt

Bris, Barnens rätt i samhället

Adress: Postadress:
Arenavägen 61 Box 10147
121 77 Johanneshov 112 28 Stockholm-Globen
   
Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-39 00 45

E-post: info@bris.se
Leverantörsfakturor:
faktura@bris.se


Bris plusgiro: 90 15 04-1
Bris organisationsnummer: 802013-3420

Presskontakt
För pressärenden ring Anna Holmqvist, pressekreterare: 070 - 779 95 06

Givarservice
08-598 888 00, vardagar 10.00-15.00 eller mejla till givarservice@bris.se

Övriga ärenden
Bris vxl: 08-598 888 00

Broschyrer och material om Bris
Mejla din fråga till info@bris.se

Frågor om Bris i samband med skolarbete/uppsats
Vi hinner dessvärre inte svara på alla förfrågningar utan kan endast hjälpa till då det gäller magisteruppsatser. Om du vill leta själv här på vår webb har vi samlat information och länktips under Uppsatser och skolarbeten.

Kansli

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Stab

David Sandberg Hjelm

Verksamhetsutvecklare

08-598 888 47
david.sandberghjelm@bris.se

Katariina Groth

Ekonomichef

08-59888813
katariina.groth@bris.se

Ledningsgrupp

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Ulrika Eriksson

Enhetschef, enheten för stöd online

070-160 88 19
ulrika.eriksson@bris.se

Silvia Ernhagen

Enhetschef, kommunikation och påverkan

070-160 88 09
silvia.ernhagen@bris.se

Heléne Tibblin

Enhetschef, insamling och sponsring

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Sofia Grönkvist

Enhetschef, enheten för gruppstöd

08-598 888 04
sofia.gronkvis@bris.se

Elisabeth Valinder

Enhetschef, regionenheten

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Katariina Groth

Ekonomichef

08-59888813
katariina.groth@bris.se

Matilda Sigfridsson

Enhetschef, HR och Administration

08-598 888 07
matilda.sigfridsson@bris.se

Enheten för kommunikation och påverkan

Silvia Ernhagen

Enhetschef

070-160 88 09
silvia.ernhagen@bris.se

Anna Holmqvist

Pressekreterare

Tel: 070- 779 95 06
anna.holmqvist@bris.se

Anna Vorne

Kommunikatör/redaktör

08-598 888 37
anna.vorne@bris.se

Maria Rådlund

Kommunikatör med ansvar för webb

08-598 888 12
maria.radlund@bris.se

Rebecka Lindmark

Projektledare, kommunikation

08-59 88 88 15
rebecka.lindmark@bris.se

Marie Angsell

Sakkunnig

08-598 888 42
marie.angsell@bris.se

Paola Lindahl

Kommunikatör

08-588 938 50
paola.lindahl@bris.se

Mikael Drackner

Projektledare

08-598 888 45
mikael.drackner@bris.se

Jeanette Ramnitz

Projektledare kommunikation

070-793 66 10
jeanette.ramnitz@bris.se

Enheten för insamling och sponsring

Heléne Tibblin

Enhetschef

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Thomas Örnebjär

Sponsringsansvarig

070-160 88 28
thomas.ornebjar@bris.se

Göran Bergquist

Sponsringansvarig

070-160 88 25
goran.bergquist@bris.se




Sara Andersson

Insamlingsekonom

08-59 88 88 05
sara.andersson@bris.se

Sofia Gezelius

Insamlingsekonom

08-598 888 22
sofia.gezelius@bris.se

Lena Myrberg

Säljare

08-588 938 58
lena.myrberg@bris.se

Henrik Gustafsson

Säljare

08-588 938 57
henrik.gustafsson@bris.se

Hanna Kästel

Insamlingsadministratör

08-58 89 38 51
hanna.kastel@bris.se

Åsa Nordqvist

Insamlingsadministratör

070-160 88 27
asa.nordqvist@bris.se

Enheten för stöd online

Ulrika Eriksson

Enhetschef

070-160 88 19
ulrika.eriksson@bris.se

Petter Iwarsson

Sakkunnig

070-166 88 10
petter.iwarsson@bris.se

Anki Karlsson

Administratör

08-598 888 41
anki.karlsson@bris.se

Enheten för gruppstöd

Sofia Grönkvist

Enhetschef, enheten för gruppstöd

08-598 888 04
sofia.gronkvis@bris.se

Somaya Ghanem

Socionom region Mitt

070-160 88 03
somaya.ghanem@bris.se

Charlotta Öhlund

Socionom region Syd

08-58893842
charlotta.ohlund@bris.se

Ida Jacksson

Socionom, region Syd

040-690 5252
ida.jacksson@bris.se

Regionenheten

Elisabeth Valinder

Enhetschef

031-750 11 40
elisabeth.valinder@bris.se

Cecilia Willman Esteén

Projektledare, medlemsfrågor

031-750 11 31
cecilia.esteen@bris.se






Elena Luckey

Regionombud Mitt

08-598 888 00
elena.luckey@bris.se

Anneli Grip

Regionombud Väst

031-750 11 32
anneli.grip@bris.se

Lena Gunnarsson

Regionombud Öst

011-440 05 77
lena.gunnarsson@bris.se

Maria Pedersen

Regionombud Nord

090-203 65 24
maria.pedersen@bris.se

Alka Khanna

Regionombud Syd

040-690 052 50
alka.khanna@bris.se

HR och Administration

Matilda Sigfridsson

Enhetschef, HR och Administration

08-598 888 07
matilda.sigfridsson@bris.se

Therese Öberg

Receptionist

08-598 888 00
therese.oberg@bris.se

Johnny Nordström

Bidragskoordinator

08-598 888 31
johnny.nordstrom@bris.se

Frida Bühlmann

Organisationssekreterare

070-160 88 18
frida.buhlmann@bris.se

Bris regionkontor

Bris region Mitt

Arenavägen 61
121 77 Johanneshov

Postadress:
Box 10147
121 28 Stockholm-globen

Tel: 08-598 888 00
Fax: 08-598 888 01
bris.mitt@bris.se

Bris region Nord

Storgatan 43 (Leiahuset)
903 26 Umeå

090-203 65 24
bris.nord@bris.se

Bris region Väst

Södra Hamngatan 25
411 14 Göteborg

Tel: 031-750 11 30
bris.vast@bris.se

Bris region Syd

Östra Rönneholmsvägen 7
211 47 Malmö

Tel: 040-690 80 70
Fax: 040-690 80 71
bris.syd@bris.se

Bris region Öst

St. Persgatan 19, Spinneriet
601 86 Norrköping
Postadress:
Bris 601 86 Norrköping

Tel: 011-440 05 50
Fax: 011-440 05 51
bris.ost@bris.se

×

Lämna chatt

Våra rapporter

Bris kontakter med barn, forskning och omvärldsanalys

Se alla rapporter

#ärdumed

Diskussionsmaterial till våra rapporter.

Läs mer

Bris Nätverk

Mötesplatsen för barnets rättigheter

Läs mer

Bris nätverk är för dig som aktivt arbetar för och med barn. Gå med i nätverket och låt dig inspireras och få möjlighet till erfarenhetsutbyte.

Läs mer