Kontakt

Bris, Barnens rätt i samhället

Postadress:

Arenavägen 61

121 77 Johanneshov

info@bris.se

Fakturaadress:

Box 101 47 Stockholm- Globen

Fakturor: faktura@bris.se

Övriga ärenden

Bris vxl: 08-598 888 00. Må-To 9-16, fre 9-15. Lunchstängt 12-13.

Bris plusgiro: 90 15 04-1

Bris bg: 9015041

Bris organisationsnummer: 802013-3420

Presskontakt
För pressärenden ring 070-101 61 00

Bris söker nya månadsgivare - har vi kontaktat dig?

Bris engagerade team ringer hem till dig och andra potentiella månadsgivare runt om i Sverige. Vi har även ett team ute på fält som knackar på hemma hos dig eller värvar nya givare ute på gator och torg. Här kan du läsa mer om det arbetet och hur du känner igen oss.

Givarservice
08-598 888 00, vardagar 9-15. Lunchstängt 12-13. Mejl: givarservice@bris.se

Broschyrer och material om Bris
Mejla din fråga till info@bris.se

Frågor om Bris i samband med skolarbete/uppsats
Vi hinner dessvärre inte svara på alla förfrågningar utan kan endast hjälpa till då det gäller magisteruppsatser. Om du vill leta själv här på vår webb har vi samlat information och länktips under Uppsatser och skolarbeten.

Ledningsgrupp

Magnus Jägerskog

Generalsekreterare

Binaji Marouf

Enhetschef Kommunkation och påverkan

08-12 86 86 00
binaji.marouf@bris.se

Gunilla Bergsten

Enhetschef Stöd online

08-598 888 08
gunilla.bergsten@bris.se

Heléne Tibblin

Enhetschef Insamling och sponsring

08-598 888 33
helene.tibblin@bris.se

Matilda Sigfridsson

Enhetschef HR och Administration

08-598 888 16
matilda.sigfridsson@bris.se

Sofia Grönkvist

Enhetschef Stöd och utbildning

08-598 888 04
sofia.gronkvist@bris.se

Anneli Larsson

Ekonomichef

08-598 888 13
anneli.larsson@bris.se

 

Sofia Walan

Enhetschef Region

08-588 938 54
sofia.walan@bris.se

Maria Gottberg

Organisationssekreterare & assistent till generalssekreteraren

08-598 888 28
maria.gottberg@bris.se

Stab

Kristin Frilund

Ansvarig institutionella partners

08-128 686 14
kristin.frilund@bris.se

 

David Sandberg Hjelm

Utvecklingsstrateg

08-598 888 47
david.sandberghjelm@bris.se

Hanna Gröndahl

Utvecklingsstrateg

08-588 938 43
hanna.grondahl@bris.se

Cecilia Willman Esteén

Projektledare

031-750 11 31
cecilia.esteen@bris.se

Jenny Rydin

Redovisningsekonom

08-578 446 14
jenny.rydin@bris.se

Therese Garmstedt

Projektledare för internationellt arbete

08-588 93 850
therese.garmstedt@bris.se

Bris regionkontor

Bris region Mitt

Arenavägen 61
121 77 Johanneshov

Postadress:
Box 10147
121 28 Stockholm-globen

Tel: 08-598 888 00
bris.mitt@bris.se

Bris region Nord

Storgatan 63
903 30 Umeå

090-203 65 24
bris.nord@bris.se

Bris region Väst

Södra Hamngatan 25
411 14 Göteborg

Tel: 031-750 11 30
bris.vast@bris.se

Bris region Syd

Stortorget 29,
211 34 Malmö

Tel: 040-690 80 70
bris.syd@bris.se

Bris region Öst

Repslagaregatan 23b, 4 trp
582 22 Linköping
Postadress:
Storgatan 24, 582 23 Linköping

Tel: 013-560 38 00
bris.ost@bris.se

 

×

Lämna chatt